Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Sağlıklı Kalmanın Sırları

Sağlıklı yaşamak hayattan maksimum verimi almak için gereklidir. Dengeli beslenmek de sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenlerin başında gelir. Stres günümüz insanını çepe çevre kuşatmış görünüyor. Sağlıklı kalmak için ek çabaya ihtiyaç var.Dengeli bir diyet veya dengeli bir egzersiz veya zihninizi dengelemek için kullanılan teknikleri amaçlamaktan ziyade; Sağlıklı bir yaşam için bu üç unsur arasında bir denge oluşturmak çok önemlidir.

Bedensel olarak Sağlıklı kalmak

Diyet yapmak ve organik besinlerle beslenmek sağlıklı kalmak için şart. Bunu hemen herkes biliyor. Ancak uygulamıyor. Çünkü diyet yapmak kolay bir şey değildir. Güçlü bir irade gerektirir. Sizlere bu makalede sağlıklı yaşamak için bazı ip uçları vermek istedik. Elinizden geldiğince meyve ve sebze yemeyi deneyin. Meyve ve sebzeler, vücudunuza enzimler sağlar ve ana yemek olan öğünlerdeki besin maddelerini emmeye yardımcı olur. Gün boyunca mümkün olduğunca çok su içmeye özen gösterin. Metabolizmanın iyi çalışması için su içmek şarttır. Su gereksinimi, her 45 kilo ağırlık için 1 litredir. Mümkün olduğunca çok tahıl ürünleri yemeye çalışın. Egzersiz yaparak kan dolaşımını daha iyiye çıkarabilirsiniz. Kilolardan uzak durmak sağlıklı yaşam için şart… Sağlığını sürdürmek için egzersiz yapacak çok az insan var. Çoğunlukla insanlar kilo kaybı ya da başka bir sağlık sorunu nedeniyle bazı egzersizlere başlar ama önemli olan, sağlığı kaybetmeden sağlığı idame ettirmektir. Ne tür bir egzersiz uygularsanız yapın, sadece yürümek bile sizi sağlıklı tutmaya yardım edecektir. günde 10 km yürüyüş yapan bir insanın, yapmayan bir insana oranla 5 yıl daha fazla yaşadığı bilinmektedir. Yaz aylarında mutlaka haftada 2 kez yüzün. Temiz ve berrak sularda yüzmeye çalışın. Tüm kaslarınız çalışacaktır.
Sonbaharın sonlarına doğru uzak doğuda uygulanan bir uygulama ile grip ve nezleden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu uygulama basitçe şöyledir:
Buzlu suyu burnunuza çekmek. her bir kaç kez bunu yaparsanız bir ay boyunca nezle ve gribe yakalanmazsınız.

Kendinizi zihinsel olarak nasıl sağlıklı tutabilirsiniz

Zihinsel olarak mutlu huzurlu olmak bedensel huzuru da getirir. Nefes çalışmaları yaparak “prana” enerjisinin tüm vücutta dolaşmasına izin verin.
Meditasyon derinlemesine düşünce ya da derinlemesine hiç bir şey düşünmeden bir objeye odaklanma ve zihni izleme çalışmasıdır. Çeşitli meditasyon teknikleri vardır. günde 10 dakikadan başlayarak zihni bir noktaya odaklama çalışmaları yapın. Bu uygulamaların süresini azar azar arttırın…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz