Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Kasım 2017

Şarj problemine yeni çözüm bulundu

Bu gün sizlere Şarj problemine yeni çözüm teknikleri hakkında bilgi vereceğim.
sarj-problemine-yeni-cozum-bulundu2
Yeni geliştirmelerle birlikte aygıtlardaki bu pil ömrünü biraz daha tasarruflu kullanmak en fonksiyonel bilhassar arasında yer almakta. diğeri doğrultudan kullanıcılar doğrulusunda birtakım kolay atılımlerle de benzer tasarruflar dayanıklıak olası.
İşte akıllı telefonunuzu daha uzun kullanmanız amacıyla yapmanız lüzumli olanlar…
sarj-problemine-yeni-cozum-bulundu3
Wirecutter’da yer edinen habere nazaran batarya ömrünü artırmanın en verimli yollarından birisi bir reklam önleyici kullanmak.
Zira çevrim içi bölgedaki her neden benzer şekilde denk geldiğimız tanıtımlar da aygıtın kaynaklarını kullanıyor.
Mesela tarayıcınız bir sayfadaki reklam görsellerini ve de videoyu indirmeye çalışırken büyük ölçüde aletin pilini de harcıyor.
sarj-problemine-yeni-cozum-bulundu4
Wirecutter ytesir sahibi kişileri mevzu ile alakalı yapmış oldukları testlerde iki saat zamanınce reklam önleyici programlar olmadan, tekrar aynı vakit zamanınce bu programları kullanarak internet sitelerinde dolaştıklarında arada mühim bir fark belirleme etmişler.
Bir reklam önleyici olmadan bu vakit zamanınce iPhone 6S’in bataryasının yüzde 18’i harcanmış.
Ancak aynı vakit zamanınce 1Blocker faktör durumdayken sadece yüzde 9’luk bir batarya seviyesinin harcandığı fark edilmiş. Aynı denetim 2015 sürüm Moto X Pure’da ise çok daha tesirleyici neticeler vermiş.

Zira bu aygıttaki Chrome üzeriden ortaya getirilen 2 saatlik bir internet dolaşımında yüzde 22’lik bir batarya tüketimi söz hususuyken, Ghostery reklam engelleme programıyla birlikte bu miktar yüzde 8’e kadar düşmüş.
Reklam önleyicilerin tarayıcının süratini çoğalttığı malum bir gerçekti, ama bu testle birlikte bununla birlikte batarya ömrüne de olumlu katkılar yapmış oldukları bundan sonra açıkça görülüyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz