Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Siyah Maske Nasıl Sürülür? Siyah Noktalarda İşe Yarar Mı?

Siyah Maske Nedir ? 

Siyah maske  son zamanlarda  bayanlar arasında moda olan , yüzdeki siyah nokta ve ölü derilerin vücuttan arındırılması için kullanılan soyulabilir maskedir. Siyah maske  2017 yılında son derece moda olmuş eczanelerde, kozmetik ürünleri mağazalarında ve  internette çok fazla bulunabilir durumdadır.

Siyah Maske İçeriği Nedir ? 

Siyah maskelerin  genellikle içindekiler kısmı  latince terimlerle yazılıyor. Biz davetsizhayat.com olarak size bu terimlerin araştırmasını yaptık. * Elimizdeki siyah maskenin içindekiler kısmı baz alınmıştır. Her markanın içindekiler aynı olmayabilir. 

Siyah Maske  içindekiler: 

Aqua: Su

Alcohol Denat : Kimyasal katkılarla değişitirlmiş etil alkol

Polviniyl Alcohol : Polivinil alkol

Glycerin: Gliserin

Propylene Glycol: C3H8O2 araştırmacılar  bu maddeden uzak durun diyor.  Losyon rimeller gibi ürünlerde daha çok kullanılıyormuş.  Zararı ise protein ve hücre yapısını zayıflatmalası imiş

Dimethicone: Genellikle şampuan ve saç ürünlerinde kullanılan esnekliği sağlayan silikonumsu yapıyı sağlar. Maskeye esneklik veren madde budur.

Copolyol Parfum:  Maskeye kokusunu veren madde

Phenoxyethanol:  Labaratuar ortamında oluşturulmuş sentetik kimyasal maddedir. Doktorlar ;  gözeneklerden girebilen ve bazı zararlı etkileri olabilen  bu malzemelerin sürekli kullanımının zararlı olduğunu söylüyorlar. Bu madde de canımı sıktı.

Citrit Asid: Sitrik asit

Methylchloroisothiazolinone : Alerji ve sinir sistemini tahrip etme etkileri olabilir diyor. Bu maddelere dikkat edin diyor. Kaynak 

Tocopherol Oil: Bitsilel yağlarda, buğday tohumlarında  bulunan sentetik yağlı madde.

Sonuç olarak siyah maske  içindeki maddeleri araştırdık ve bazı sonuçlar hoşuma gitmedi. Her siyah maskede aynı maddeler var mıdır bilmiyorum. Denediğimiz siyah maske kozmetik mağazasından  10 tl alınmış bir maske. Tamamen deneme amaçlı alınmış ve test edilmiştir. Siz de aldığınız siyah maskenin içindeki bileşenleri inceleyebilir siniz. Ben  marka  vermek istemiyorum.

Siyah Maske Nasıl Kullanılır ? 

Siyah maske tüpü diş macunu sıkar gibi sıkılıp  parmak ucu ile burun çevresine, alın bölgesine, elmacık kemiklerine ve ya  tüm yüz hattına  uygulanır.  İnce bir tabaka halinde sürülür. Kuruduğunda ve yüz gerildiğinde bir kenarından soyularak çıkarılır. Diğer adı da soyulabilen siyah maske dir.

Siyah Maske Hakkındaki Yorumlar: 

  • Siyah maske  bir çok kişi tarafından tavsiye ediliyor. Özellikle internette siyah maske olarak arama  yapıldığında onlarca satış sonucu çıkıyor. Ama  içeriklerinin tam anlamıyla yazılmaması  ve içerikleri ile alakalı  biraz araştırma yapıldığında sıkıntılı sonuçlara ulaşılması akıllarda soru işareti  bırakmıyor değil
  • Kendi aldığım marka için konuşuyorum : Üzerinde herhangi bir bakanlığın  ve ya herhangi bir standart enstütüsünün  ibaresini  göremedim.
  • Sonuç olarak  alırken içeriğini araştırın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz