Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Snapdragon 821 Nasıldır?

Snapdragon 821 Nasıldır

Snapdragon 821 Nasıldır?

Günümüzde önde gelen akıllı telefon üreticilerinin telefonlarında yer verdiği Snapdragon günden güne kendini geliştirmektedir. Snapdragon 821’den önce 820’nin Galaxy S7 ve S7 Edge, Sony Xperia X ve HTC 10 gibi telefonlarda kullanılması Qualcomm’u biraz daha çalışmaya itmiştir. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren bu firma Snapdragon 821 üzerinde çalışmaya başlamıştır. Peki ama Snapdragon 821 nasıldır?

Snapdragon 821 kullanıcılarına daha yüksek hız ve daha yüksek performans sunmaktadır. Bunun yanında önceki modellerine oranla daha yüksek güç tasarrufu yapması 821 modelini daha cazip kılmaktadır. Uygulamalarda gösterdiği yüksek performans ise kullanıcıları Snapdragon 821 kullanan telefonlara yöneltmektedir.

Qualcomm Kryo 2.4GHz hız sunmasını dört çekirdekli CPU’ya borçludur. Bir önceki modeline oranla %10’a kadar varan artırılmış performansı ve güç tasarrufu ile 821 modeli özellikle akıllı telefonlarda daha sık kullanılmaya başlayacaktır. Aynı zamanda tabletlerde de kullanılacak olan bu teknoloji sanal gerçeklik görüntüleyicilerinde de kullanılacaktır.

Snapdragon 821 2016 yılının sonlarına doğru piyasaya sunulacak olan telefonlarda kullanılacak. Bu telefonların markaları ise şimdiden tahmin edilebilir. Bunlardan bazıları Samsung, HTC ve Sony markaları olabilir. Bu markalar yeni çıkaracakları telefonlarda Snapdragon 821’i kullanırlarsa satışları en az iki katına çıkacaktır.

Snapdragon 821 kullanan telefonların diğer akıllı cihazlara oranla daha yüksek kalitede olacağı bilinmektedir. Aynı zamanda yüksek performansları ve güç tasarrufları sayesinde en çok tercih edilenler arasına girmeyi başaracaklardır. Tabii bu performans ve güç fiyatlarına da etki edecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz