Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Teknoloji her geçen gün gelişimine devam edip insanlık adına büyük nimetler sunarken; artık dersleri bile internete dökmüş durumdayız. Günümüzde internet ve özellikle de Youtube aracılığı ile yüzlerce ders anlatan hoca yer alıyor. Öğrenciler eğitim hayatları boyunca en çok matematik dersinde zorlandıklarından ve matematik konularında eksikleri bulunduğundan dolayı da internet hocalarının matematik anlatma yüzdesinin daha fazla olduğunu görmekteyiz. Tabi; matematik konuları anlatılırken bazı durumlarda çeşitli işaretleri kullanmak gerekebiliyor. + ve – gibi kavramlar kolay bir şekilde bulunsa da internetle fazla ilgi olmayan hocalar; sonsuzluk işareti yapma konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Oysa size teknoloji ve internet alanında rehberlik ederek konularını en güncel şekilde yayınlayan Teknocard, sonsuzluk işaretinin nasıl yapıldığını da anlatıyor.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Sonsuzluk işareti yapabilmek için uzun uğraşlar vererek vakit kaybı yaşayan hocalar artık basit bir tuş kombinasyonu sayesinde anında sonsuzluk işaretini yapabilecekler. İşareti yapmak için önce Alt tuşuna elinizi koyarak basılı tutun. Bunun ardından da 8734 tuşlarına aynı anda basın. Sonsuzluk işaretini yapacağınızı göreceksiniz.

Sonsuzluk işaretini yukarıdaki tuş kombinasyonunu kullanarak yapamadıysanız; o halde Windows işletim sistemine ait eski bir sürümü kullanmaktasınız. Windows’un eski sürümlerinde sonsuzluk işareti yapmak isteyenler için de çözüm yine, Teknocard sitesinden geliyor. Yine Alt tuşuna elinizi basılı tutarken; bu sefer 236 tuş kombinasyonunu kullanmalısınız.

Kaynak: http://teknocard.com/cozum-sonsuzluk-%E2%88%9E-isareti-nasil-yapilir-ve-kopyala/

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz