Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Sosyal Hizmetler İş İmkanları ve 2017 Maaşları

Sosyal Hizmetler İş İmkanları ve Sosyal Hizmetler 2017 Maaşları

Sosyal Hizmetler, ülkemiz dahilince birçok üniversitede eğitimi verilmekte olan bir bölümdür. Sosyal Hizmetler adından da anlaşılacağı üzere sosyoloji bilimi ile yakından ilgilidir. Sosyal devlet teması içerisinde gelişmekte olan bölümlerden bir tanesi olan Sosyal Hizmetler bölümü içerisinde, özellikle azınlık ya da dezavantajlı grupların çıkar ve menfaatleri düşünülmektedir.

Sosyal Hizmetler Bölümü İş İmkanları

Sosyal Hizmetler bölümünde mesleğini icra etmek isteyenler için toplumsal zihniyet ile mesleğine yaklaşması ve de toplumsal yararı düşünmesi son derece önemlidir. Bundan ötürü, bu kişiler üniversiteden mezun olduktan sonra, sosyal devlet ilkesinin bir gereği de olarak devlet kurum ve kuruluşlarında çok daha etkili bir şekilde iş bulabilirler. Sosyal Hizmetler bölümü iş imkanları içerisinde [kirmizitext]devlet kurumları[/kirmizitext] kadar, kişi ya da topluluk ile dernek ve vakıflara ait olan özel sektör iş imkanları da mevcut durumdadır.

Sosyal Hizmetler Bölümü 2017 Maaşları Ne Kadar?

Sosyal Hizmetler Bölümü 2017 maaşları, devlet kurum ve de kuruluşlarında çalışmakta olan Sosyal Hizmetler bölümü mezunları için, memurluk gibi kademelendirilip değişmektedir. Seviye farkı değiştikçe, alınan maaş da bununla doğru orantılı olacak şekilde artabildiği gibi, memur ile aynı oran düşünüldüğü takdirde sosyal hizmetler bölümü maaşları ilk aşamada 1500 ile 2000 TL arasında değişmektedir. Kademe arttıkça bu miktar [mavitext]10,000 TL[/mavitext]’yi geçebilir durumdadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. adsghdsag dedi ki:

  dsgdsahsdah

 2. Anonim dedi ki:

  teşekkürler

 3. Anonim dedi ki:

  güzel şeyler var

 4. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  faydalı

Yorum Yaz