Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 19 Mart 2017

TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKERLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI

TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKERLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI

Tıbbi laboratuvar programı dahilinde hastane ve kliniklerde kullanılan elemanların yetiştirilmesi amacında pratik ve teorik eğitim verir. Kendilerini fen diye tabir ettiğimiz 3 bilimin; fizik, kimya, biyoloji alanında ve insan bilimleri alanında yetiştirenler girebilir.Bu programdan mezun olan öğrenciler genelde üniversitelerde, devlet ve özel hastanelerde görev yaparlar. Peki tıbbi laboratuvar teknikerliği iş imkanları ve 2017 maaşları nasıldır diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanızda fayda vardır.

Yukarıda da söylediğimiz gibi bu programın amacı hastane, klinik, laboratuvar gibi alanlarda kullanılan aletletin çalıştırılması adına teorik ve pratik eğitim verir. Ayrıca tıp alanında mevcut olan farklı tahlillerin yapılması amacıyla da personel yetiştirir.

Bu bölümden mezun olduktan sonra ‘Tıp Laboratuvarı Teknikeri’ ünvanını kazanırsınız. Bu sayede uygun olan klinik ve laboratuvarlarda bazı test ve analizler yapan kişi konumuna gelirsiniz.

Çalışma imkanları olarak geniş imkanları vardır. Bunlardan bazıları; sağlık ocakları, devlet hastaneleri, özel hastaneler, özel klinikler, üniversite hastaneleri, çeşitli laboratuvarlar ve Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı kurumlarında da çalışabilirsiniz. Bu alanda yetişmiş personele çok fazla ihtiyaç olduğu için kolaylıkla iş sahibi olabilirsiniz. İşsiz kalma şansınız çok azdır.

TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKERLİĞİ 2017 MAAŞLARI

Tıbbi laboratuvar teknikeri maaşları ise yeterli düzeydedir. Bu teknikerler kamu sektöründe çalışırlarsa, yani devlet hastanelerinde gibi, işte o zaman memur statüsünde maaş alırlar. Bu maaşlar ise genelde 2400 – 2600 TL arasında seyretmektedir. Eğer özel sektörde görev yaparlarsa maaşlar bu rakamlardan farklılık gösterebilir. Bu tamamen sizin performansınıza ve kendinizi yetiştirip, geliştirmenize bağlıdır. Bu nedenle azalması da çoğalması da sizin elinizdedir.

 

Benzer Yazılarımız

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve 2017 MAAŞLARI başlıklı makalemizde 2017, SAĞLIK KURUMLARI İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI ve SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ 2016 MAAŞLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz