Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Aralık 2017

Üniversite Yaz Okullarında Verilen Eğitimler

 

Lisans, ön lisans ve lisansüstü programlarından her üniversite öğrencisine yaz okulu şansı verilmektedir. Ama belli bölümler için açılan yaz okulu üniversitelerde bulunana bazı bölümler için açılmaktadır. Sağlık meslek yüksekokulu, sosyal bilimler meslek yüksekokulu, teknik bilimler meslek yüksekokulu bunların kapsadığı her bölüm ve ders için yaz okulu verilmektedir.

Lisans eğitimi için acılan yaz okulları ise eğitim fakültesi, dış hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, fen- edebiyat fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, hukuk fakültesi, iktisat fakültesi, ilahiyat fakültesi, mühendislik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, siyasal bilimler fakültesi, spor bilimleri fakültesi, teknik eğitim fakültesi, teknoloji fakültesi ve tıp fakültesi olmak üzere her fakültenin dersleri için yaz okulu mevcuttur. Bu yaz okullarında her bölümün dersi verilmektedir.

Bu yaz okulları için yapılan araştırmalarda öğrencilere oldukça bilgi kattığı ve öğrencilerle kurulan diyalogların öğrenciler üzerindeki baskıyı kaldırdığı göze çarpmaktadır. Üzerinde baskı hissetmeyen öğrencilerin daha başarılı oldukları ve bu başarıyı sınav kâğıtlarına yansıttıkları ilk olarak göze çarpan noktalardandır. Kendi çalışmasıyla yapmaya çalıştığı şeylerin aslında o kadarda zor olmadığını gören öğrencilerin çalışma istekleri artığı için derslerinde daha başarılı olmaktadırlar.

Yaz okulu dersi veren üniversiteler genel olarak kendi öğrencileri ya da farklı üniversitenin öğrencisi olması pek fark etmeksizin her kesimden öğrenciye yaz okulu avantajı sunmaktadırlar. Ücretlendirme ise kredisi yüksek olan dersler için fiyatlar artmaktadır.  kredisi düşük dersler ise ücretleri diğerlerine göre daha makul fiyatlardadır.

2016 yaz okulu açan üniversiteler için tıklayınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz