Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Whatsapp Gönderilen Mesajı Geri Çekme Özelliği 2017

Whastapp 2017 yılında  kullanıcılarına daha çok hizmet verebilme adına  okunmayan mesajları geri çekebilme;  yani karşıdakinin cihazından silebilme özelliği ekleyecek. Bu özellik sayesinde  yanlış yazdığınız ve ya attıktan sonra  pişman olduğunuz mesajları eğer karşı taraf okumadıysa yani iki mavi tik olmadıysa geri  çekebileceksiniz.

Whatsapp mesajı çekme özelliği hangi cihazlara gelecek? 

Mesajları  geri çekme özelliği  yeni yayınlanacak olan güncelleme ile  birlikte  tüm  cihazlarda  kullanılabilecek durumda  olacak. Whatsapp gönderilen mesajları silme özelliği  şu an test aşamasında testler bittiğinde  yeni bir  güncelleme ile tüm kullanıcılar  mesaj çekme özelliğini  kullanabilecekler.

Bir çok insan gönderdiği mesaj sonrasına pişmanlığa  kapılmıştır. keşke gndermeseydim, keşke yazmasaydım demek artık tarih oluyor. Bu özellik tıpkı  Outlook ‘ ta mailleri  geri çekebilme özelliği gibi  karşı tarafın okumadığı  mesajları  geri  çekebilecek..

Ayrıca  2017 Yılında Whatsapp için gelecek başka yeni özellikler de var:

  • Konum Özelliği: Tıpkı  facebookdaki  gibi  whatsapp arkadaşlarınızın da nerede  olduğunu öğrenebileceksiniz. Sizin ve  karşı tarafın konum belirleme özelliği açık ise  yeni gelen güncellemeler ile  artık arkadaşlarınızın nerede olduğunu yakınımda ara özelliği gibi  belirleyebileceksiniz.
  • Ekran Resmi Çekildi Uyarısı :  Yeni gelecek özelliklerden biri  de ekran resmi çekildi uyarısı. Whatsapp konuşma ekranının ekran görüntüsü alındığında  direk karşı tarafa  ” Konuşma  ekran  görüntüsü alındı” şeklinde bir uyarı gidecek. Bu şekilde kişisel verilerin güvenlik altına alınma oranı artacak…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz