Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Windows 10’da Devre Dışı Bırakabileceğiniz Özellikler Nelerdir?

Windows 10’da Devre Dışı Bırakabileceğiniz Özellikler Nelerdir?

*Akıllı kart : Akıllı kart kullanımını denetliyor sadece bu tür kartlar kullanılıyorsa gerekli olmaktadır. Devre dışı bırakılabilmektedir.

* Akıllı kart yardımcısı : Bu bilgisayarda klasik (tak ve çalıştır olmayan) akıllı kart okuyucularının kullanılmasını sağlıyor. Devre dışı bırakılabilmektedir. *COM+ Olay Sistemi, COM+ Sistem Uygulaması : COM+ modeli ile tamamen haberleşen çok az program bulunuyor. Devre dışı bırakılabilmektedir.

*Dizin Oluşturma Hizmeti : Dosya içeriklerini indeksliyor ve bu sayede arama işlemlerini hızlandırıyor. Bunun için bilgisayarın çalışmasını oldukça yavaşlatıyor. Devre dışı bırakılabilmektedir.

* Evrensel Tak ve Çalıştır Aygıt Ana Makinesi : Bilgisayarın, evrensel tak ve çalıştır cihazları için ana makine olarak ayarlanmasını sağlıyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

* Hata Bildirim Hizmeti : Karşılaşılan sorunları Microsoft’a gönderiyor. Devre dışı bırakılabiliyor. * Hızlı Kullanıcı Değiştirme Uyumluluğu : Bilgisayarınızı birden fazla kullanıcı ile paylaşıyorsanız ve etkin kullanıcıyı çabucak değiştirmek istiyorsanız ihtiyacınız olacaktır. Devre dışı bırakılabiliyor.

* IMAPI CD Yazma COM Hizmeti : Devre dışı bırakılabiliyor.

*İnsan Arabirim Aygıt Erişimi : Klavyedeki ve diğer cihazlardaki tanımlı hızlı erişim tuşlarının kullanılmasına izin veriyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

*Kabuk Donanım Algılaması : Sürücüdeki DVD’lerin Algılanması ile ilgileniyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

*Net Logon: Devre dışı bırakılabiliyor.

*Netmeeting Remote Desktop Sharing : Başkalarının Netmeeting yoluyla bilgisayarınıza erişmesini sağlıyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

*NT LM Güvenlik Desteği Sağlayıcısı: Devre dışı bırakılabiliyor.

*Otomatik Güncelleştirme : Windows Update sayfasındaki önemli güncellemelerin indirilmesini ve yüklenmesini etkinleştiriyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

* Pano Defteri: Devre dışı bırakılabiliyor.

*SSDP Bulma Hizmeti : Devre dışı bırakılabiliyor.

* Sunucu : Devre dışı bırakılabiliyor

*Şifreleme Hizmetleri

*Telnet : Uzaktaki bir kullanıcının bu bilgisayarda oturum açmasına ve program çalıştırabilmesine olanak sağlıyor. Devre dışı bırakılabiliyor.

*Temalar : Devre dışı bırakılabiliyor.

* Terminal Hizmetleri : Devre dışı bırakılabiliyor.

*Windows Saati

* Yardım ve Destek

*Yönlendirme ve Uzaktan Erişim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz