Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Yeşeren Kalem Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

yeseren-kalem-nedir

Yeşeren Kalem Resim

Yeşeren Kalem Nedir ? 

Yeşeren kalem basit bir  kurşun kalemin ve ya tükenmez kalemin üst kısmına ( tepe noktasında ) suda eriyen bir  tüpün içerisinde  tohumların yerleştirilmesi suretiyle oluşturulan, önce kullanılan  tükendikten sonra da  toprağa batırılarak tohumların  bitkiye dönüşmesi sağlanan  promosyon ürünleridir.

Son zamanlarda internet ortamında hayli meşhur olan  yeşeren kalemler;  promosyondan  hediyeliğe, özel gün hediyelerinden bağış organizasyonlarına  bir çok alanda kullanılmaktadır. Yeşeren kalemler içerisinde  bulunan bir çok çeşit  bitki, meyve ve sebze tohumları ile  ayrı bir hobi  şeklini de almıştır.

Bu kalemlerin bir diğer güzel özelliği de kalemin  yapımında kullanılan materyaller tamamen geri dönüşümlü  maddelerdir. Doğaya saygı sloganı işe  yeşeren kalem projesi  bir çok alanda yaygınlaşmaktadır.

yeseren-kalem-cesitleri

Yeşeren kalemlerin  çeşitleri var mıdır ? 

Yeşeren kalemler ; kurşun kalem üzerinde  tohum içeren şeffaf tüp, tükenmez kalem üzerinde tohum içeren kapaklı kutu, uçlu kalem  üzerinde  kapaklı tohum bölmesi  olan şeklinde çeşitlerde üretilebilmektedir.

Yeşeren Kalemler Hangi Alanlarda Kullanılır ? 

Yeşeren  tohumlu kalemler ;  kurumsal firmaların promosyon kampanyalarında, düğün, kına, doğum günü vb organizasyonlarda  hediyelik dağıtmak için, küçük çaplı yardım organizasyonlarında, sempozyum ve ya  doğa temalı açıkoturumlardan sonra hatıra  olarak dağıtılabilir.

Yeşeren  kalemlerde hangi tür bitki tohumları varıdır ? 

Üst kısmı şeffaf tohumlu yeşeren kalemlerde ağaç gruplarından sarmaşıklara ,  sebze çeşitlerinden, meyve ağaçlarına, saksı çiçeklerinden süs bitkilerine bir çok çiçek, meyve , bitki ve ağaç tohumu seçeneği vardır. Bu çeşitlilikte  sipariş verirken yetiştirebileceğinizi  düşündüğünüz  bitkinin tohumunu istemeniz önerilir.

yeseren-kalem-cicek-acmis

Yeşeren kalem çiçeği

Kalemler  Nasıl Kullanılır ?

Yeşeren kalemlerin  kullanımı basittir. Üzerinde  tüp bulunan yeşeren kalemlerde kalem tükendikten sonra  tüp kısmı  toprağa girecek şekilde saksıya dikilir. Üzerine bir miktar su dökülür.  Ve bitkinin türüne göre sulama planına girilir. Her bitkinin sulama aralığı ve  çimlenme süresi farklıdır. Ortalama  1 hafta ile 3 hafta arasında yeşeren kaleminiz bitkiye dönüşecektir.

Üzerinde  tohum kutusu bulunan yeşeren kalemlerde ise durum biraz farklıdır . Bu  kalemlerde  kutu kapağı açılarak tohumlar alınır. Saksıda  parmağınızla bir delik açarsınız. Bu deliğe  1 adet tohum yerleştirip kapar ve sularsınız. Aynı şekilde türüne göre  çimlenmeye başlayacaktır.

Doğal Yeşeren Kalem Fiyatları Nedir ? Nereden Temin Edilir  ? 

Yeşeren kalemlerde  fiyat kalemi nasıl ve kaç adet istediğiniz ile doğru orantılıdır. Üzerine baskı istiyor musunuz ? Kutu olacak mı? Kutu baskılı logolu olacak mı ? gibi  durumlara göre  fiyatları değişir. fakat normal standartlarda  yeşeren kalemler  1 tl ile 5tl / adet  şeklinde satılmaktadır.

Yeşeren  kalemler internet siteleri üzerinden ve  bazı  promosyon firmaları üzerinden satılmaktadır. Eğer bir yeşeren kalem satıcısı iseniz  bu yazıya backlink verebilirsiniz. Eğer yeşeren kalem hakkında  bilgi almak için yazımızı okuyorsanız  merak ettiğiniz başka bir detay var ise  yorumları  kullanarak  ve  ya soru-cevap  bölümümüze  yeni bir soru açarak  bize sorabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz