Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Youtube’den Para Kazanmak İçin Yeni Kural!

 

Bildiğimiz üzere youtube üzerinden para kazanmak, video izlenmeleri, beğeniler, reklam görüntülenmesi üzerine kurulu bir sistem.Bu kazanılan parayı Youtube kullanıcılara  AdSense üzerinden ulaştırıyor. Youtube geniş bir kitle olduğu için her önüne gelen youtube’a video yükleyip para kazanmak istiyor.

Bu kitle nasıl para kazanıyor ?

Genellikle bu kitle izlenmesi çok olan kanalların videolarını kesip kendi videolarına yapıştırarak izleyici kasma yarışına giriyor. Bu hem esas video sahibine  hemde youtube’a zarar veriyor. Esas video sahibi reklam gelirleri, izlenme geliri, kaybı yaşıyor. Youtube yeni kuralıyla bu işe  bir dur demeye çalışıyor.

Youtube’nin yeni kuralı nedir ?

Eğer kanalınız 10.000 izlenme altındaysa hiçbir şekilde gelir elde edemiyorsunuz.

10.000 izlenmeyi geçtik sonra ne olacak ?

Totalde 10.000 izlenme aldıktan sonra youtube attığınız videoların size ait olup olmadığını kontrol edip size gelir sağlayacak. Eğer video alıntı ise herhangi bir gelir elde edemeyeceksiniz.

Peki bu karar mantıklı mı ?

Bu karar biraz mantıksız geliyor. Herhangi bir ünlü kişinin videosunu kesip kendi videonuza editleyip 10.000 izleyiciyi geçebilirsiniz. 10.000 izlenmeyi geçtikten sonra gene youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu sınırın dahada arttırılması lazım. Youtube’de para kazanmak için daha çok emek harcanıp hakkıyla para kazanılması gerekli.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz