Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 22 Ocak 2018

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI İŞ İMKANI VE 2016 MAAŞLARI

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI İŞ İMKANI VE MAAŞLARI

Gastronomi ve mutfak sanatları hakkında  Yeni yeni duyulmaya popülerleşmeye başlayan nadir bölümlerden biriside Gastronomi ve Mutfak Sanatlarıdır . Son zamanlarda gençlerin ilgisini üzerine çekmeye başardı . Gençler bu bölümde bir çok konuyu merak ediyor iş imkanları nedir ? Maaşları ne kadardır ? gibi bunları bu makalemizde öğreneceksiniz .

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ HAKKINDA 

    Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün alımı için 2 farklı puan türü incelenmektedir . Bazı üniversiteler TS-1 bazıları ise YGS-4 ile alım yapıyor . Eğer TS-1 puanı yani lys puanı ile alan bir üniversiteye girmek istiyorsanız lys sınavına girmeniz gerekmektedir . Okulun belirlediği taban puanını geçtiğiniz taktirde okula giriş hakkı kazanırsınız . Bölüme giren öğrenciler için eğitim süresi 4 yıldır . Dil dersleri ve yanında çeşitli dersler verilmektedir .Yabancı dil başta olmak üzere 2 adet dil dersi verilir . Bu yabancı dilleri geliştirmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır . Okuldan mezun olduktan sonra iş bulmanızı bir hayli kolaylaştıracaktır . İş imkanları genellikle turizm sektörlerinde olduğundan dolayı en az bir yabancı dile ihtiyaç duyacaksınız .

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI MEZUNLARI NE İŞ YAPAR, NEREDE ÇALIŞIR?

    Gastronomi ve Mutfak Sanatları iş olanakları çok fazladır .  Turizm bölgelerin de yiyecek . içecek hizmetlerinin olduğu yerlerde yiyecek ve içeceklerin hazırlanması,servis edilmesi,süslenmesi gibi yiyecek ve içeceklerin görünüşleriyle ve hazırlanmasıyla ilgili tüm işlerde çalışırlar . Turizm bölgeleri hariç şehirleşmiş alanlar da otellerde veya lüks lokantalar bu işi yapabilirler . Günümüzde gıda sektörü de gittikçe büyümektedir. Bunların yanında kendi işletmenizi kurarak kendi işinizi de büyük bir zevk ile yapabilirsiniz . Bu bölümde kendinizi geliştirmek isterseniz de  ALES, YDS gibi sınavlarda iyi puanlar alarak üniversitelerde iş imkanı bulabilirsiniz .Bu bölümden pedagolojik formasyon ile öğretmenlik şansıda bulunuyor . Bunların yanın eğer yabancı dilinizi geliştirmeyi başırmasanız yurt dışında çeşitli büyük uluslararası firmalara girebilir kendinizi çok iyi geliştirebilirsiniz .

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ MAAŞLARI NE KADAR

Bu bölümün maaşları gerçekten beklediğinizden de yüksek . Tabi her yerde bu ücretler aynı değil . Genellikle [mavitext]turizm[/mavitext] bölgelerin de beklentinizin üzerinde maaşlar verilmektedir .Bir turizm mekanında 10 bin tl’ye kadar verilen maaş bir şehir merkezinde küçük bir mekanda 1500 tl’ye kadar düşebiliyor.Özel sektörlerde bunlar çok farklı olabiliyor. Bunun için çok net bir maaş söylememiz doğru olmaz. Fakat 1500 – 10.000 arasında değişim göstermektedir . Ne kadar kendinizi geliştirirseniz o kadar iyi yerlere gelebilirsiniz . Tavsiyemiz turizm bölgerinde çalışmanızdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz